Mediatoru konsultācijas tiesās no 2.maija līdz 16.septembrim pēc pieprasījuma | Sertificeti mediatori

Mediatoru konsultācijas tiesās no 2.maija līdz 16.septembrim pēc pieprasījuma

Vasaras sezonai tuvojoties, no 2.maija līdz 16.septembrim sertificēti mediatori tiesās būs pieejami atvaļinājuma režīmā – t.i. mediatori tiesā nedežūrēs, bet būs pieejami pēc pieprasījuma.

Gadījumā, ja tiesnesim, sagatavojot lietu izskatīšanai, ir nepieciešamība nosūtīt puses pie mediatora, tad tiks nodrošinātas mediatora konsultācijas attiecīgajās dienās pēc vajadzības, kā arī iespēju robežās centīsimies atsaukties pušu lūgumiem.

Pieteikt mediatoru konsultāciju: tiesa@smp.lv

Sīkāka informācija par projektu:
e-pasts: smp@mediacija.lv tālr. nr.: 29800508

PĒC PIEPRASĪJUMA KONSULTĀCIJAS IR PIEEJAMAS

  • Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā (Abrenes iela 3, 2.stāvs, 202.kab.)
  • Pārdaugavas tiesā (Daugavgrīvas 58, 2.stāvs, 210.kab)
  • Rīgas Apgabaltiesā (1.stāvs, 107.kab)
  • Rīgas rajona un Latgales priekšpilsētas tiesās (3.stāvs, 311.kab)
  • Rīgas rajona tiesā Siguldā (Šveices ielā 27, Siguldā)
  • Rīgas rajona tiesas tiesu namā Jūrmalā (Zigfrīda Meierovica prospektā 1A, Jūrmalā)
  • Jelgavas tiesā (Dambju ielā 12, Jelgavā)
  • Aizkraukles rajona tiesā (Spīdolas ielā 4, Aizkrauklē)
  • Kurzemes apgabaltiesā (Kūrmājas prospekts 2/6, Liepāja, LV-3401)

Izmantojot mediatora bezmaksas konsultāciju jūs gūsiet lielāku skaidrību par mediācijas iespējām un piemērotību jūsu domstarpību risināšanai tiesvedībā esošās civillietas sakarā.

Šo sabiedrības informēšanas iniciatīvu jau vairāk kā trīs gadus īsteno Sertificētu mediatoru padome sadarbībā ar Tieslietu ministriju un Tiesu administrāciju. Mūsu mērķis ir veicināt mediācijas izmantošanu tiesvedībā esošajās civillietās, siedzot iesaistītajām pusēm informāciju, kas ļaus izdarīt informētu izvēli par mediācijas procesa piemērotību viņu domstarpību risināšanā.

Vairāk informācijas par mediācijas procesu

Papildu informācija:

Mediācija ir brīvprātīgs un strukturēts sadarbības process, kas vērsts uz konflikta atrisināšanu. Mediācijas process ļauj strīda pusēm izprast savas patiesās vajadzības un intereses, kā rezultātā ir iespējams sasniegt rezultātu, kurā abas puses ir guvušas savu interešu un vajadzību apmierinājumu. Šāds rezultāts ne vienmēr ir panākams tiesājoties, kur strīda risinājuma iespējas ir atkarīgas no pušu pieteiktajām prasībām. Īpaši ģimenes strīdos, kuros ir iesaistīti bērni, svarīgi ir mediācijas ceļā ļaut konfliktējošajām pusēm atjaunot savstarpējo komunikāciju, tādējādi radot iespēju arī turpmāk kopīgi risināt jautājumus, kas saistīti ar bērnu aprūpi. Ģimenes konfliktos šāda iespēja ir īpaši būtiska, jo atstāj ietekmi ne tikai uz konkrēto pāri, bet arī uz viņu bērniem.