No janvāra arī Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā ir pieejamas mediatoru bezmaksas konsultācijas | Sertificeti mediatori

No janvāra arī Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā ir pieejamas mediatoru bezmaksas konsultācijas

16.01.2018. No šī gada arī Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā Daugavgrīvas ielā 58, 210.kabinetā (tālr.67612948) pieejamas bezmaksas mediatoru konsultācijas. Lai saņemtu konsultāciju vēlamajā laikā, varat iepriekš pieteikties, rakstot tiesa@smp.lv vai zvanot:29800508.

Ikvienam, kas nonācis līdz civiltiesiska strīda risināšanai tiesā, būs iespēja saņemt sertificēta mediatora bezmaksas konsultāciju (līdz vienai stundai), kuras laikā personas tiks iepazīstinātas ar mediācijas procesa būtību, norisi un noteikumiem, kā arī tiks izvērtēta iespēja konkrēto strīdu risināt mediācijas ceļā.
Sertificēti mediatori brīvprātīgi sniedz konsultācijas vairākās tiesās: Rīgas apgabaltiesā, Rīgas Latgales priekšpilsētas un Rīgas rajona tiesā Jūrmalā un Siguldā, Jelgavas rajona tiesā un Valmieras rajona tiesā, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā un Aizkraukles rajona tiesā.
Projekta gaitā no 2016.gada septembra līdz 2017.gada decembrim klienti ir saņēmuši vairāk kā 170 bezmaksas konsultācijas. Pēc šādas sarunas ar mediatoru un iepazīšanās ar mediāciju vairāk kā 70 gadījumos uzsākti mediācijas procesi – galvenokārt ģimenes jautājumos.