Izvēlne Aizvērt

Projekts Mediācija civillietās

Pieejams  sertificēta mediatora-konsultanta atbalsts mediācijai civillietās

Līdz 2021.gada 30.janvārim tiek īstenots pilotprojekts “Mediācija civillietās”.

Ikvienam interesentam (gan fiziskām, gan juridiskām personām) bez maksas ir pieejams sertificēta mediatora-konsultanta atbalsts, kā arī ar simbolisku līdzmaksājumu – mediācija, kuru nodrošinās sertificēti mediatori.

Mediācijas konsultants telefoniski:

  • sniegs vispārīgu informāciju par mediāciju;
  • palīdzēs lietas dalībniekiem jau uzsāktā tiesvedībā vai citiem interesentiem “atrast” sertificētu mediatoru;
  • palīdzēs noorganizēt pirmo tikšanos ar sertificētu mediatoru;
  • konsultēs par mediācijas piemērotību konkrētā strīdā.

Pusēm ir iespēja saņemt no projekta līdzekļiem daļēji finansētu mediācijas pakalpojumu – tiek nodrošinātas pirmās piecas mediācijas sesijas (katra 60 minūšu apmērā), ko vada sertificēts mediators, ar minimālu katras puses līdzmaksājumu 5 EUR apmērā par katru sesiju. Līdzmaksājums nav jāsedz personām, kuras ir atbrīvotas no tiesas izdevumu samaksas ar tiesneša lēmumu, kā arī personas, kas atzītas par trūcīgām vai maznodrošinātām.

Projekta ietvaros sertificēta mediatora pakalpojumu ir iespējams saņemt visa veida civiltiesisku strīdu risināšanai, tai skaitā: darba lietās; mantojuma lietās; saistību tiesībās; komerclietās; nekustamo īpašumu jautājumos; citos civiltiesiskos strīdos.

Mediācija projekta ietvaros pieejama visā Latvijas teritorijā.

Projektā iesaistīto sertificētu mediatoru saraksts

Mediatoru saraksts izdrukai

Iespēja saņemt konsultāciju par mediāciju ir darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00, zvanot pa tālruni 28050777 vai rakstot uz e-pastu mediacija@smp.lv.

 

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Lejuplādēt [195.88 KB]

Projektu Mediācija civillietās īsteno Eiropas Padome, Tieslietu ministrija sadarbībā ar Sertficētu mediatoru padomi ar mērķi palielināt mediācijas izmantošanu civiltiesisku strīdu risināšanā. Projektu finansiāli atbalsta Eiropas Savienība un Eiropas Padome.